תפריט סגור

נדל"ן בחול – מה חשוב לדעת?

לבדוק לפני רכישה

למה בחו"ל?

בשנים האחרונות ישנה תופעה של ישראלים רבים, שבוחרים להשקיע בנדל"ן בחו"ל ולכך יכולות להיות מספר סיבות. הסיבה הנפוצה ביותר לבחירה זו היא, שמחירי הנדל"ן במדינות רבות נמוך בהרבה ממחירי הנדל"ן בארץ וכך יותר אנשים יכולים להרשות זאת לעצמם והיות שכבר שנים רבות ידוע, שהשקעה בנדל"ן היא מההשקעות הבטוחות והמניבות ביותר שיש, הרי זה הגיוני שכל מי שיכול להרשות לעצמו יעדיף להשקיע באפיק זה.

היכן כדאי להשקיע?

אם נסתכל על מפת העולם נגלה, שיש מקומות שבהם כדאי להשקיע יותר מאשר באחרים. אם ניקח לדוגמה את יבשת אמריקה הצפונית, הרי שבתוך ארצות הברית יש מדינות שיניבו לכם יותר תשואה מהאחרות וניו יורק היא אחת הבולטות שבהן. זאת, משום שבתוך ניו יורק יש שכונות שלמות בהתחדשות כדוגמת ברוקלין והרי ידוע, שזהו איזור מאוד מבוקש למגורים. גם בגרמניה כדאי מאוד להשקיע, מפני שהאוכלוסייה הגרמנית מעדיפה לשכור נכסים מאשר להיות הבעלים שלהם וכך עולה משמעותית הסיכוי שלכם להשכיר את הנכס.

עניין של מיקום והתאמה

גם אם בחרתם מדינה להשקעה בנדל"ן, כדאי לבחון היטב את המיקום הספציפי של הנכס הפוטנציאלי. לדוגמה, אם הנכס נמצא ליד אוניברסיטה והוא מתאים למגורי סטודנטים סביר להניח, שתוכלו להשכיר אותו בקלות יחסית. כמו כן, אם מדובר על נכס שמיועד למשפחות והוא נמצא קרוב למוסדות חינוך לילדים, פארקים וכדומה, יש לכם סיכוי סביר למצוא שוכרים לתקופות ארוכות.

בדק בית

אם קיבלתם הצעת רכישה מאוד מפתה, כדאי לבדוק למה היא מפתה כל כך. כלומר, יתכן שיש באפשרותכם לקנות נכס במחיר נמוך מאוד, אבל הערך שלו נמוך אף יותר והסיכוי שלו להביא תשואה נמוך בהתאם. לכן מומלץ לבדוק מחירי נכסים דומים באותו איזור ולהשוות ביניהם ובנוסף, כדאי לבדוק את הנכס והאיזור שלו בגוגל. לא תאמינו כמה מידע תוכלו לקבל בדרך זו!

חוקים ותקנות

רגע לפני שאתם רוכשים את נכס החלומות שלכם בחו"ל חשוב שתזכרו, שהחוקים והתקנות משתנים ממדינה למדינה ומה שאתם רגילים אליו בארץ לא תקף לגבי מדינות אחרות. לכן חשוב לבדוק מראש מה עליכם לעשות ואילו מיסים תצטרכו לשלם במידה ותרכשו נכס במדינה הרצויה לכם.

שותף לדרך

אין ספק, שנכס להשקעה דורש השקעה! הכוונה היא לכך, שכאשר משכירים נכס יש לדאוג לתחזוקה השוטפת שלו החל מתיקון הצנרת בעת הצורך ועד לקבלת פניהם של שוכרים פוטנציאלים והעברת המפתחות אליהם. מן הסתם, פעולות אלו קשות הרבה יותר לעשייה כשהבעלים נמצא מעבר לים ולכן כדאי להיעזר באדם מקומי, שיוכל לעשות זאת עבורכם. 

בעת בחירת השותף המקומי צריך לזכור, שמדובר על שותפות עסקית לכל דבר ולכן חשוב לבחור באדם אמין, שיעשה את עבודתו נאמנה, גם אם הוא מבקש תמורה גבוהה יחסית.