תפריט סגור

הגוש הגדול – סקירה כללית

קצת רקע

הגוש הגדול הוא שמו של איזור שנמצא בין שכונת רמת אביב לבין שדה דב שבצפון מערב תל אביב. אם תשאלו בעיריית תל אביב לגבי הגוש הגדול ודאי יתקנו אתכם ויקראו לשכונה נופי ים או רמת אביב החדשה ואכן, אלו שני השמות הנוספים והעדכניים שלה, אבל רבים ממשיכים לקרוא לה בשמה הוותיק – הגוש הגדול.

מסקנות על סמך ההיסטוריה

שכונת רמת אביב הסמוכה, שהתפתחה במהלך שנות התשעים, משכה אליה תושבים רבים ואיכותיים, בעיקר בזכות היותה קרובה למרכז תל אביב ומיקומה הנוח והמזג הפרברי שלה. עכשיו, כאשר הגוש הגדול מתפתח במהירות הציפייה היא, שאותו הדבר יקרה גם בשכונה זו כבר בשנים הקרובות ולכן זהו מוקד משיכה של הזדמנויות נדל"ן הן של תושבי תל אביב עצמה והן של תושבי ערים אחרות.

המצב הקיים

כיום יש בשכונה כ-2000 יחידות דיור בבניה רוויה. הבניינים הגבוהים יותר נמצאים בסמיכות לשכונת רמת אביב לעומת הבניינים הסמוכים לשדה דב. הסיבה לכך היא, שככל שמתקרבים לשדה התעופה כך הרעש מתעצם והדבר נכון גם לגבי הגובה. היות שכך, אין סיבה להשקיע בבנייה לגובה רב בסמוך לשדה התעופה ולהוריד משמעותית את שווי הנכסים.

התוכניות לעתיד

בעתיד הנראה לעין אמורות להיבנות כ-12000 יחידות דיור נוספות, כשקהל היעד של יחידות דיור אלו הוא בעיקר זוגות צעירים, שרוצים לגור קרוב למקום עבודתם ולמרכז העניינים של תל אביב. היות שכך, הוקם מבעוד מועד בית ספר אזורי, קיימים שני מרכזים מסחריים, פארק ובריכה עם חדרי כושר.

מה אומרים השכנים?

בין אם אתם מתכננים קניית דירה להשקעה או למגורים, כדאי שתדעו מה אומרים השכנים על השכונה. אם כן, מבחינת תחושת הביטחון האישי, השכנים מדווחים על שביעות רצון גבוהה מאוד וכך גם לגבי תחושת הקהילתיות. מבחינת חזות פני השכונה ומוסדות החינוך שלה, השכנים שלכם מאוד מרוצים ובאותה המידה גם מהגינות והפארקים לילדים.

אז הכל מושלם?

ברור שלא הכל מושלם! הרי השכונה עדיין מתפתחת! אם כן, השכנים העתידיים שלכם היו רוצים עוד אפשרויות של בילוי ופנאי ותחבורה ציבורית נוחה יותר. כמו כן, לעתים עולות טענות אל מול העירייה, אבל על פי דיווחי השכנים הדברים מטופלים היטב ובזמן סביר.

לקראת ההשקעה

כמו בכל מקרה של השקעות נדל"ן חשוב לבחון פרמטרים שונים לפני הרכישה. לדוגמה, חשוב לבדוק מה תהיה העלות של מס שבח במקרה של מכירה ושל מס רכישה בעת הרכישה ולכלול זאת במערך השיקולים. כמו כן, במידה והנכס מיועד להשקעה חשוב לדעת האם יהיה לו ביקוש וכך יחזיר את ההשקעה. מבחינה זו אנו יכולים להרגיע אתכם, מפני שהאיזור מותאם לזוגות צעירים, לקשישים ולסטודנטים, שמעוניינים לגור בתל אביב באווירה שונה ומיוחדת ובסמיכות לחופי הים במחירים אטרקטיביים.